ארכיון גליונות שפורסמו בחודש יוני 2009

יוני 2009

יום שישי, 26 ביוני 2009

פעילות חברתית

לפי העקרונות שאנו דוגלים בהם, מפגשים חברתיים של א"סים צריכים להתנהל ע"י א"סים (ולא ע"י אנשי מקצוע) ולהתאים באופיים לדרכי התקשורת והחיברות הטבעיים לנו. לכן, אס"י מארגן מפגשים לאנשיי הספקטרום האוטיסטי המעוניינים בכך.

פרטים מלאים על מועד ומקום הפגישה הקרובה, בפורום אסים ישראלים.

חלק מן המפגשים החברתיים המאורגנים ע"י אס"י הנם טיולים. גם על מועדי ומקומות הטיולים, ניתן לקבל פרטים, לכשיהיו רלוונטיים, בפורום אסים ישראלים.

הערה: היות ואנו מעוניינים לשמור על הפגישות והטיולים הללו לקבוצה סגורה של אנשי הספקטרום האוטיסטי בלבד, אנו מבקשים מאנשים אחרים לא לבקש פרטים על פגישות אלה. בקשות שכאלה לא תיעננה.

חגגנו את חג האוטיסטים הבינלאומי http://aci.selfip.org/forums/viewtopic.php?t=1176 בכיף גדול. כל שנותר הוא לקוות שבשנה הבאה החגיגות תהינה יותר גדולות.

שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע

אנשי-מקצוע כבעלי-ברית שלנו. עוזרים להנחיל גישה מקבלת ומשתפת כלפי אנשי הספקטרום. משתפים אותנו כמרצים-אורחים בקורסים להכשרת אנשי מקצוע שהם מעבירים.
החודש נתנה יו"ר אס"י, סולה שלי שתי הרצאות במסגרת זו:

הרצאה לפני סטודנטיות לריפוי בעיסוק במכללת מבח"ר.

הרצאה לפני סטודנטים לתארים מתקדמים בקורס "אוטיזם – עובדות ואמונות" באוניברסיטה העברית בירושלים.

פעילות מקומית

החודש עסק מנכ"ל אס"י רבות בפיתוח שותפויות מקומיות בעיר מגוריו, נהריה. במסגרת זו, הצטרף לשולחן עגול של ארגונים קהילתיים בעיר. על שותפויות הצומחות כתוצאה מכך, בגליונות הבאים…

שיתוף פעולה עם ארגוני נכים נוספים

החודש המשיכה פעילותו של מנכ"ל אס"י, רונן גיל במסגרת המרכז לחיים עצמאיים בירושלים, אותו מפעילה עמותת נכים עכשיו – התנועה לזכויות אנשים על מוגבלויות. במסגרת זו, לקח רונן חלק פעיל בדיונים במרכז.

אירועי הקהילה האוטיסטית העולמית

מעבר לחגיגות חג האוטיסטים הבינלאומי, נערכו במהלך החודש החולף כמה ארועים נוספים בקהילה האוטיסטית העולמית, בהשתתפות חברי אס"י:

דובר אס"י, חן גרשוני השתתף במפגש חברי כוכב שגויי. דיווח על ארוע זה נמצא ב: http://www.nrg.co.il/online/55/ART1/901/320.html.

יו"ר אס"י, סולה שלי, משתתפת באוטריט, הכנס השנתי של הקהילה האוטיסטית המתקיים בארה"ב. השנה מתקיים הכנס מסוף יוני ועד תחילת יולי.

קבלת שבת אבל אחרת

במסגרת שידורי רדיו מהות החיים יארח אור זוהר בתכניתו קבלת שבת, את מנכ"ל אס"י, רונן גיל. השניים ישוחחו על פרשת בלק, שונויות תקשורתיות, רוחניות ועולמות פנימיים.
התכנית תשודר בערוץ רדיו מהות החיים http://radio.eol.co.il/Radio.aspx בערב שבת 03 ביולי בשעה 17:00 ובשידור חוזר בשבת 04 ביולי בשעה 17:00