מאי 2009

פעילות הסברה

חברי אס"י מסבירים לציבור הרחב על העקרונות שאנו דוגלים בהם. אחד האמצעים להפצת רעיונות אלה הוא ע"י מתן הרצאות בפורומים שונים. לאחרונה השתתפו חברי אס"י בכנסים האלה:

הכינוס השישי בנושא: היבטים עכשוויים באבחון, מחקר וטיפול בילדים עם הפרעות בקשר ובתקשורת, שנערך בינואר 2009 ע"י החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל-אביב. פרטים נוספים ב"אסימן" – הבלוג של אס"י.

יום עיון בנושא: אוטיזם וסביבה – ביולוגיה, מציאות והתערבות, שנערך במרץ 2009 ע"י החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה. פרטים נוספים ב"אסימן" – הבלוג של אס"י.

כמו כן, הופיעו חברי אס"י במקומות אלה במהלך החודש החולף:

לחשוב אחרת על אוטיזם. מבט מבפנים על יחס החברה ומערכת החינוך לאוטיזם בישראל בעשור הראשון למאה ה 21 – הרצאתו של מנכ"ל אס"י, רונן גיל, ניתנה החודש במרכז וראייטי בירשולים, בפני צוות מתי"א יחדיו.

במת"י חדרה, ניתנה הרצאתה של יו"ר אס"י, סולה שלי.

מנכ"ל אס"י, רונן גיל, שוחח עם תלמידי תואר שני בחוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה אודות שונות סנסורית.

במסגרת המייזם "אנשים עם מוגבלות משנים עולם" ובמסגרת ארועי "שבת דרך ארץ", שוחח מנכ"ל אס"י, רונן גיל, עם קהילות מתפללות בירושלים על שונות, קבלה, חסד וזכויות.

תרבות אוטיסטית

אמנות פלסטית מאת חברי אס"י הוצגה ביום-עיון של אוניברסיטת חיפה בשני אופנים: יצירה של רונן גיל עיטרה את ההזמנה לכנס. כמו-כן, ביום העיון עצמו הציגה ענת ג'רסי צילומים ועבודות רקמה על נייר.

אתר nrg, הגרסה המקוונת של עיתון "מעריב", מפרסם רשימות פרי עטו של דובר אס"י, חן גרשוני. כמה מן הרשומות שראו אור לאחרונה:

מיומנו של אוטיסט: תחנת-רכבת, חורף

מיומנו של אוטיסט: ללא קשר-עין

החיים בבועה: חוויות מכנס אוטסקייפ

השפה הסודית של האוטיסטים

על אוטיסטים ומוסיקה

מה זה הדבר הזה? אוטיסטים במרחב הציבורי

היכונו לחג האוטיסטים!

חג האוטיסטים הבינלאומי מתקיים כל שנה ב-18 ביוני. יום זה, שיזמו פעילים אוטיסטים בבריטניה ב-2005, מיועד לציין את הצדדים החיוביים שבחיים על הקשת האוטיסטית. אין דרך מסוימת לקיים את החג; הכוונה היא שכל אחד יעשה מה שגורם לו הנאה ושיש לו משמעות עבורו כאיש הספקטרום.

הקהילה האוטיסטית בארץ ציינה את חג האוטיסטים החל מ-2006, אז נפגשנו לבילוי ביער חדרה. ב-2007 נפגשנו בביתה של אחת מאיתנו לערב של משחקי-שולחן, וב-2008 טיילנו ביער חדרה.

השנה נחגוג בגני-יהושע בתל-אביב. נפגש ביום חמישי, 18 ביוני החל משעה 16:30 למגוון פעילויות. פרטים נוספים יתפרסמו באתר אס"י.